شهرداری خوانسار
امروز : سه شنبه, 11 مهر 1402
شهرداری
اخبار مرتبط
برگزاری همایش سماع در سماع آیین نکوداشت چهره ماندگار خوشنویسی ایران زمین استاد یداله کابلی خوانساری

در دومین روز حضور نامداران و فرهیختگان کشور همایش سماع در سماع آیین نکوداشت استاد یداله کابلی خوانساری و تجلیل از چهار دهه فعالیت های فرهنگی اخوان میرباقری در انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا صورت گرفت.

برگزاری همایش سماع در سماع آیین نکوداشت چهره ماندگار خوشنویسی ایران زمین استاد یداله کابلی خوانساری

شهردار خوانسار با اعلام این خبر افزود :  در روز دوم حضور نامداران و فرهیختگان هنرکشورنیز بازدید از خانه تاریخی ابهری انجام و در ادامه به مناسبت سال نشر و کتابت آئین تجلیل از چهره ماندگار خوشنویسی ایران استاد یداله کابلی خوانساری و همچنین تجلیل از چهار دهه فعالیت‌های فرهنگی اخوان میرباقری در انتشارات گویا تحت عنوان همایش سماع در سماع در فرهنگسرای خانواده همزمان با میلاد ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا صورت گرفت.
در ابتدای این همایش ، نمایشگاه آثار نفیس خوشنویسی استاد یدالله کابلی خوانساری و همچنین نمایشگاهی از انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا در فرهنگسرای خانواده خوانسار، رونمایی گردید.
در این مراسم اساتید برجسته کتابت و خوشنویسی ایران از جمله استاد غلامحسین امیرخانی رییس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران ، استاد عبدالمهدی مستکین، مدیر گروه فرهنگ کمسیون ملی یونسکو ، استاد طاها بهبهانی نقاش، مجسمه‌ساز، طراح صحنه، کارگردان تلویزیون و تئاتر و استاد دانشگاه ، حجت الاسلام والمسلیمن سید جعفر حجت کشفی خوشنویس و عضو انجمن خوشنویسان ایران در خصوص ویژگی های استاد کابلی و هنر خط ایشان به ایراد سخن پرداختند. همچنین استاد نصراله حدادی نیز در خصوص نقش برجسته خوانساری ها در نشر و کتابت ایران زمین مطالبی بیان نمود.
در این مراسم شهردار خوانسارگفت:  با توجه به شعار فرهنگی سال شهر خوانسار و در راستای تحقق این شعار - خوانسار شهر نشر و کتابت – به متولیدن سال 1401 جهت نشرفرهنگ کتاب و کتابخوانی پک کتاب کودکان به همراه کتاب ویژه تربیت فرزندان اهداء خواهد شد.
اهداء قاشق خوانساری به عنوان نماد صنایع دستی خوانسار به استاد یداله کابلی و اخوان میرباقری از دیگر برنامه های ویژه همایش سماع در سماع بود و همچنین هدیه ویژه ای از طرف شهرداری خوانسار به آقای پور احمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به پاس تلاش ها و زحمات ایشان اهداء گردید.
احمدی افزود : در ادامه مراسم از آقای مرتضی اشرف الکتابی کتاب فروش پیشکسوت خوانسار ، سرکار خانم امینی موسس کتابخانه تخصصی کودک صدرالواعظین ، جناب آقای شهداد فاضلی مدیر کتابخانه آیت اله فاضلی خوانساری و جناب آقای ابراهیم صادقی خیر حوزه فرهنگ و هنر تقدیر به عمل آمد.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از ویژه نامه ی همایش ،  نقش خوانساری ها درنشر و کتابت نوشته محسن محرابی از کتاب رباعیات خیام استاد یدالله کابلی خوانساری، که توسط انتشارات گویا به چاپ رسیده رونمایی شد.

گالری تصاویر خبر
خوانسار شناسی
اطلاعات شهری