شهرداری خوانسار
امروز : پنجشنبه, 18 خرداد 1402
شهرداری
اخبار مرتبط
عملیات هرس و بازپیرایی درختان چنار خیابان امام (ره) – تونل سبز

مسئول طرح و توسعه فضای سبز شهرداری خوانسار خبر داد :

عملیات هرس و بازپیرایی درختان چنار خیابان امام (ره) – تونل سبز

مسئول طرح و توسعه فضای سبز شهرداری خوانسار گفت : با هدف برقراری توازن بین اندام هوایی و زیرزمینی درختان، زیباسازی منظر شهری، جوان سازی، فرم دهی، حذف پاجوش و شاخه های بیمار و آفت زده و همچنین تسهیل در عبور و مرور عابرین و وسایط نقلیه عملیات هرس پاییزه در حال انجام می باشد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری خوانسار : همزمان با فصل پاییز و شروع بادهای پاییزی، عملیات هرس و بازپیرایی درختان سطح شهر در حال انجام است.

عباس نوروزی : هرس درختان چنار خیابان امام  با نظارت این واحد به منظور برقراری توازن بین اندام هوایی و زیرزمینی درختان، زیباسازی منظر شهری، جوان سازی، فرم دهی، حذف پاجوش و شاخه های بیمار و آفت زده، تسهیل در عبور و مرور عابرین و وسایط نقلیه، و فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از تخریب فضای سبز و هرس های خودسرانه در حال انجام می باشد.
عباس نوروزی بیان کرد: با توجه به وزش بادهای پاییزی احتمال خطر سقوط شاخه های درگیر با شبکه توزیع برق و بروز حوادث احتمالی در شبکه های برق شهری و ایجاد هارمونی و یکنواختی در سطح فضای سبز شهری هرس درختان انجام می شود.
وی در خصوص میزان و شدت هرس درختان در فضای سبز شهری گفت : در هرس درختان به عواملی نظیر نوع گونه گیاهی، سن درخت، موقعیت مکانی درخت، درجه سلامت درخت، زمان هرس، فرم دهی اولیه توجه می شود.

گالری تصاویر خبر
خوانسار شناسی
اطلاعات شهری